Jednostki Budżetowe
– Administrator może wymusić używanie danych adresowych (jako sprzedawca i wystawca, lub odbiorca i nabywca) jednostki nadrzędnej (gminy, miasta, powiatu, itp) na fakturach wystawianych przez podległą jednostkę. W tym celu należy zaznaczyć “Użyj danych adresowych jednostki centralnej” w panelu sterowania przy edycji danych jednostki budżetowej. Opcja ta może być przydatna np w przypadku funkcjonujących w obrębie jednostki centralnej referatów.
Faktury
– Odblokowano możliwość dodawania płatności w dowolnym momencie, także po ustawieniu faktury jako opłaconej, w związku z potrzebą rozliczania transakcji gotówkowych, które mogą zawierać nadpłaty.
– Dla jednostek centralnych, które zgłosiły potrzebę odblokowania dat wystawienia/sprzedaży w styczniu, odblokowano również pole “data otrzymania korekty”.
– Faktury zakupowe są możliwe do całkowitego usunięcia do momentu ostatecznego wystawienia deklaracji przez jednostkę centralną. Sposób usuwania jest taki sam jak w przypadku ostatniej faktury sprzedażowej – najpierw dokument zostaje wykreślony i odblokowuje się możliwość trwałego jego usunięcia.
– W fakturach zakupowych została dodana opcja oznaczenia faktury jako zakupu kasy fiskalnej, w celu rozliczenia jej w odpowiednim miejscu deklaracji VAT-7.
Rejestry VAT
– Na wydruku PDF rejestru vat została poprawiona błędna numeracja liczby porządkowej wpisów.
Deklaracje VAT
– W związku z licznymi głosami, deklaracje cząstkowe zostały przeniesione z ograniczonego pliku Excel do pełnego druku deklaracji VAT-7 oznaczonego stosownym znakiem wodnym.
– Możliwość podglądu zbiorczej deklaracji VAT-7 jest dostępna od momentu jej wygenerowania a nie jak poprzednio od momentu jej zablokowania.
– Faktury oznaczone jako rozliczenie zakupu kas fiskalnych zapisują się na deklaracji cząstkowej i zbiorczej. UWAGA: w związku ze sposobem rozliczania (warunki w zależności od ostatecznych wartości podatku naliczonego) dane z deklaracji cząstkowych mogą się różnić od deklaracji zbiorczej.
Najnowsze komentarze