W związku z błędem zaliczania faktur, rejestry zakupowe za miesiąc luty były rozliczane błędnie. Prosimy o ponowne wygenerowanie deklaracji cząstkowych, rejestrów i deklaracji zbiorczych za ten miesiąc.

W związku z pytaniami i wątpliwościami rozbudowaliśmy tabelkę podsumowującą rejestry zakupów o pozycje przed i po WSS (zgodnie z interpretacją 0115-KDIT1-1.4012.443.2017.1.DM Krajowej Informacji Skarbowej – kwoty netto na deklaracjach również podlegają WSS).

Przywróciliśmy również tabelkę podsumowującą zbiorcze pliki JPK (dla jednostek które importują te pliki) – żeby uzasadnić rozbieżności między rejestrami, a faktycznym stanem deklaracji – z plików JPK_VAT nie da się jeszcze odtworzyć pełnych rejestrów fakturowych. Podsumowanie w plikach JPK powinno zawsze być tożsame z deklaracją VAT-7.